Księgowość dla medycyny

Księgowość dla lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, rehabilitantów – online, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i gdzie prowadzisz działalność.

Księgowość dla zawodów medycznych – eksperci dla ekspertów

Wiemy, jak ważne w usługach medycznych są spokój i możliwość skupienia się na pacjencie. Wiemy też bardzo dobrze, że ciągłe zmiany podatkowe odrywają cię od tego, co najważniejsze. Jeśli chcesz leczyć, a nie wypełniać stos deklaracji i zastanawiać się, jaki dokument, w jakim terminie złożyć – proponujemy ci współpracę.

Obsługa księgowa zawodów medycznych jest dla nas jedną z wiodących specjalizacji. Znamy specyfikę księgowo-podatkową tej branży. Wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie czyhają pułapki.

Księgowość medycyny – tylko online

Biuro Rachunkowe SEDNO ma swoją stacjonarną siedzibę w Katowicach. Obsługujemy jednak klientów z całej Polski, dzięki efektywnemu systemowi obiegu dokumentacji elektronicznej.

Jeśli chcesz, możesz dostarczyć nam faktury osobiście. Jeśli jednak ostatni pacjent wyszedł od ciebie o 21.13, to pewnie wolisz przekazać dokumentację online. Wystarczy wgrać ją na dysk – do zabezpieczonego hasłem folderu, do którego masz dostęp jedynie ty i twoja księgowa. W każdej chwili możesz też pobrać z dysku księgi rachunkowe, zestawienia należnych podatków, deklaracje podatkowe czy należności wobec ZUS.

Regularnie wykonujemy kopie bezpieczeństwa i zachowujemy na dysku całą dokumentację z poprzednich lat. W każdej chwili i z każdego miejsca na świecie masz do niej dostęp, bez ryzyka zniszczenia czy zagubienia.

Zakładanie działalności gospodarczej lub spółki świadczącej usługi medyczne

Co warto zrobić przed założeniem działalności gospodarczej w branży medycznej? Skonsultować się z księgową 😊 Doświadczona księgowa doradzi, jaką formę rozliczeń wybrać w zależności od rodzaju działalności, sposobu organizacji pracy i przewidywanych kosztów.

Jeśli oprócz świadczenia usług medycznych, prowadzisz także działalność naukową, warto przeanalizować możliwość rozliczenia podwyższonych kosztów uzyskania przychodu ze względu na prawa autorskie. A może będziesz ubiegać się o granty? Sprowadzać sprzęt medyczny bezpośrednio od dystrybutora w Unii Europejskiej lub spoza niej? Świadczyć usługi zdrowotne dla pacjentów zagranicznych w ramach tzw. turystyki medycznej?

W czym możemy pomóc?

 • pomoc przy założeniu i rejestracji działalności,
 • jasne przedstawienie różnych form opodatkowania,
 • wyjaśnienie zasady działania kalkulatorów podatkowych,
 • zgłoszenie do ZUS i określenie przysługujących stawek preferencyjnych,
 • obliczanie składki zdrowotnej,
 • prowadzenie rachunkowości pełnej lub uproszczonej,
 • rozliczenie współpracowników i pracowników,
 • rozliczenie dotacji i grantów,
 • analiza zasadności kosztów,
 • rozliczenie zakupu usług zagranicznych oraz sprzedaży usług dla kontrahentów,
 • rozliczenie różnic kursowych,
 • przygotowywanie rocznych rozliczeń podatkowych [PIT36L, PIT-36, PIT-11, CIT-8, IFR2R, PIT4R itp.],
 • newsletter z informacjami o zmianach w przepisach podatkowych i z praktycznymi przykładami. 
księgowość dla IT

Zadbamy o zdrowie twoich finansów

W biurze rachunkowym SEDNO stale śledzimy przepisy. Dzięki informacjom mailowym, ty też jesteś na bieżąco. Nie ograniczamy się do „wstukiwania” faktur do systemu księgowego. Weryfikujemy dostarczane nam dokumenty finansowe zanim skontroluje je Urząd Skarbowy. Zwrócimy ci na przykład uwagę, jeśli jakaś faktura może zostać zakwestionowana jako koszt prowadzenia działalności. Dobre biuro rachunkowe to twój anioł stróż.

W momencie, kiedy trafiasz do nas, staramy się, żebyś czuł się pewnie w tym gąszczu niejasności.