Wsparcie i doradztwo w otwarciu własnej działalności

  • pomoc w wyborze odpowiedniej formy prawnej działalności gospodarczej;
  • pomoc w wyborze sposobu opodatkowania wykonywanej działalności;
  • przygotowywanie wniosków o wpis Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej;
  • zakładanie spółek cywilnych;
  • zakładanie spółek prawa handlowego;
  • przygotowywanie wszystkich dokumentów rejestracyjnych

Konsultacja online

Skorzystaj teraz! Jeśli zdecydujesz się na powierzenie nam księgowości swojej firmy, koszt konsultacji odejmiemy od pierwszej faktury.

Możesz liczyć na naszą pomoc
przy założeniu działalności gospodarczej lub spółki

Rejestrowanie swojej firmy zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa powoduje pojawianie się pytań. Jak założyć firmę? Jaką formę działalności wybrać: działalność gospodarcza czy spółka? Jak zarejestrować się w ZUS? Gdzie udać się po pomoc?

Nie pozwól, aby skomplikowane procedury rejestracji firmy zniechęciły Ciebie do realizacji swoich marzeń o własnej firmie. Zaufaj profesjonalistom, pozwól nam pomóc Ci w szybkim i skutecznym przeprowadzeniu rejestracji Twojej firmy.

Zapewniamy szybkie przeprowadzenie rejestracji nowych firm począwszy od konsultacji dotyczących wyboru formy działalności, poprzez umówienie spotkania w kancelarii notarialnej w celu przygotowania umowy spółki, złożenia niezbędnych dokumentów w Urzędzie Skarbowym, ZUS, GUS, KRS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie administracji gospodarczej znajdujemy optymalne rozwiązania, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Oferujemy nasze usługi również w zakresie przekształcania spółek, aktualizacji zmian w KRS, uzyskiwania zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS i US, likwidacji firm oraz innych działań związanych z administracja gospodarczą. Każdemu klientowi zapewniamy indywidualne podejście do jego problemu. Z przyjemnością służymy naszą wiedzą i pomysłami.

Przy rozpoczęciu działalności często zadajemy sobie pytanie czy rezygnować ze zwolnienia VAT jeżeli przepisy tego nie wymagają? Pomożemy odpowiedzieć na to pytanie.

Kwestią, z którą powinna zapoznać się każda osoba planująca założenie działalności, jest podatek od towarów i usług. Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, czy rejestracja do VAT jest konieczna oraz kiedy tak właściwie należy ją przeprowadzić.
Jeżeli chodzi o rejestrację do VAT, ważne miejsce zajmują zwolnienia z podatku od towarów i usług. Określają one bowiem sytuacje, w których przedsiębiorcy nie muszą dokonywać rejestracji jako czynni podatnicy VAT. Właśnie ze względu na przyczynę zwolnienia wyróżnia się jego dwa podstawowe rodzaje:

  • zwolnienie podmiotowe,
  • zwolnienie przedmiotowe.

W celu dokonania rejestracji do VAT – niezależnie od tego, czy robimy to dobrowolnie, czy obowiązkowo – należy złożyć formularz VAT-R. Co ważne, powinno to nastąpić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia sprzedaży towarów lub świadczenia usług objętych VAT, lub w przypadku gdy na rejestrację do VAT zdecyduje się przedsiębiorca, który dotychczas korzystał ze zwolnienia, powinien on złożyć formularz VAT-R do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, od którego chciałby stać się czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.