Wsparcie i doradztwo w otwarciu własnej działalności

  • pomoc w wyborze odpowiedniej formy prawnej działalności gospodarczej;
  • pomoc w wyborze sposobu opodatkowania wykonywanej działalności;
  • przygotowywanie wniosków o wpis Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej;
  • zakładanie spółek cywilnych;
  • zakładanie spółek prawa handlowego;
  • przygotowywanie wszystkich dokumentów rejestracyjnych

Rejestrowanie swojej firmy zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa powoduje pojawianie się pytań. Jak założyć firmę? Jaką formę działalności wybrać: działalność gospodarcza czy spółka? Jak zarejestrować się w ZUS? Gdzie udać się po pomoc? 

 
Nie pozwól, aby skomplikowane procedury rejestracji firmy zniechęciły Ciebie do realizacji swoich marzeń o własnej firmie. Zaufaj profesjonalistom, pozwól nam pomóc Ci w szybkim i skutecznym przeprowadzeniu rejestracji Twojej firmy
 
Zapewniamy szybkie przeprowadzenie rejestracji nowych firm począwszy od konsultacji dotyczących wyboru formy działalności, poprzez umówienie spotkania w kancelarii notarialnej w celu przygotowania umowy spółki, złożenia niezbędnych dokumentów w Urzędzie Skarbowym, ZUS, GUS, KRS. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie administracji gospodarczej znajdujemy optymalne rozwiązania, oszczędzając Twój czas i pieniądze.
 

Oferujemy nasze usługi również w zakresie przekształcania spółek, aktualizacji zmian w KRS, uzyskiwania zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS i US, likwidacji firm oraz innych działań związanych z administracja gospodarczą. Każdemu klientowi zapewniamy indywidualne podejście do jego problemu. Z przyjemnością służymy naszą wiedzą i pomysłami. 

Wsparcie i doradztwo w otwarciu własnej działalności

  • podejście do klienta zgodne z obowiązującymi przepisami
Przy rozpoczęciu działalności często zadajemy sobie pytanie czy rezygnować ze zwolnienia VAT jeżeli przepisy tego nie wymagają? Pomożemy odpowiedzieć na to pytanie.
Opis:
Kwestią, z którą powinna zapoznać się każda osoba planująca założenie działalności, jest podatek od towarów i usług. Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, czy rejestracja do VAT jest konieczna oraz kiedy tak właściwie należy ją przeprowadzić.
Jeżeli chodzi o rejestrację do VAT, ważne miejsce zajmują zwolnienia z podatku od towarów i usług. Określają one bowiem sytuacje, w których przedsiębiorcy nie muszą dokonywać rejestracji jako czynni podatnicy VAT. Właśnie ze względu na przyczynę zwolnienia wyróżnia się jego dwa podstawowe rodzaje:
  • zwolnienie podmiotowe,
  • zwolnienie przedmiotowe.

W celu dokonania rejestracji do VAT - niezależnie od tego, czy robimy to dobrowolnie, czy obowiązkowo - należy złożyć formularz VAT-R. Co ważne, powinno to nastąpić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia sprzedaży towarów lub świadczenia usług objętych VAT, lub w przypadku gdy na rejestrację do VAT zdecyduje się przedsiębiorca, który dotychczas korzystał ze zwolnienia, powinien on złożyć formularz VAT-R do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, od którego chciałby stać się czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Close Menu